YENİ NESLE YENİ KİTAPLAR

Teknik Elemanlar Derneği İstanbul İl Başkanlığı, İslam Medeniyetinin yetiştirdiği dahi ve bilim adamlarını tanıtmak amacıyla ‘TEKDER Kültür Yayınları’ çerçevesinde ‘Bilimin Öncüleri Serisi’ çalışması başlattı.

Çıkartılan broşürleri incelediğimizde en çok dikkatimizi çeken akademik dilden çok ortaokul ve lise öğrencilerini bile merakla okutacak bir üslubun olduğunu gördük. Bu yönüyle öğrencilerin ilgiyle okuyacağı başarılı bir seriye başlanılmış.

Editör ve koordinatörlüğünü Emrullah Köker, metin yazarlığını Rumeysa Aksu’nun yaptığı serinin ilk çalışmaları ‘İsmi Cezeri, Yok Bir Benzeri’ ve ‘Taş ile Şiir Yazan Başmimar: Koca Sinan’ kitapçıkları büyük beğeni topluyor. Köker; toplam 15 bilim adamını kapsayacak serinin ilk iki çalışmasına büyük bir rağbetin olduğunu ve yayımlanalı henüz kısa bir süre olmasına rağmen büyük bir talep aldıklarını kaydetti.

Köker: ‘’Bu çalışmayı oldukça önemsiyoruz. İslam Medeniyetinin yetiştirdiği büyük dahi ve bilim adamlarını genç kardeşlerimize en iyi şekilde tanıtarak onların ufuk ve vizyonlarının gelişimine, olaylara daha evrensel bakmalarına katkıda bulunmak istiyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Emrullah Köker, TEKDER olarak bu broşürleri Türkiyenin 81 iline yaymak istediklerini ve daha sonra da seri bitince tüm kitapçıkları bir araya getirerek ülkenin çeşitli bölgelerine gönderme amacında olduklarını ifade etti.

Bu kitapçıklara ulaşmak, toplu sipariş vermek isteyenler TEKDER İstanbul şubesinin 0 212 5320375 nolu telefonunda ya da iletisim@tekderistanbul.org mailinden iletişime geçip ücretsiz isteyebilirler.

6 thoughts on “YENİ NESLE YENİ KİTAPLAR

 • 13/12/2017 tarihinde, saat 08:40
  Permalink

  Merhaba ben sizin yayınlamış olduğunuz kitapçıkları öğrencilerim için sipariş vermek istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • 13/12/2017 tarihinde, saat 09:34
   Permalink

   Yazının sonunda belirtilen telfdan isteyebilirsiniz

 • 13/12/2017 tarihinde, saat 11:21
  Permalink

  Ogrencilerim icin siparis vermek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  • 15/12/2017 tarihinde, saat 23:56
   Permalink

   Yazının sonundaki telfdan iletişime geçebilirsiniz

 • 29/09/2018 tarihinde, saat 22:41
  Permalink

  Ogrencilerim icin siparis vermek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  • 29/09/2018 tarihinde, saat 23:36
   Permalink

   TEKDER İstanbul şubesi ilgileniyor bununla bizimki sadece tanıtım. orayla iletişim kurunuz

Yorumlar kapatıldı.