wİKİLEaks

 

Wikileaks gittikçe şaibeli bir hal almaya başladı. Son yayınladığı haberler özellikle Medvedev’in Ortadoğu ziyareti sonrası Filistin’i ziyaret edip İsrail’e gitmemesinin intikamı gibi resmen.

Filistin yönetimini zorda bırakacak belgelerden sonra şimdi de Rusya’yı zorda bırakacak haberlerin yayınlanması wikileaks hakkındaki soru işaretlerini ayyuka çıkardı.

Assange’nin TED röportajında söylediği bir söz aklımıza geliyor şimdi. “Umarım kendimizi batırmayız” demişti. Ancak aklı maaşın ilkeselliği bu kadar çabuk yiyip bitirmesi de enteresan. (Malum Assange İngiltere’de ve durumu da biraz kritik bir süredir, İsveç’e iade edilmesi söz kounusu vesaire) Çünkü wikileaks şaibeyi falan geçtik artık düpedüz Yahudi-Anglosakson çıkarlara hizmet eden bir araç oldu çıktı.

Bu adam hakkında böyle şeyler yazacağımı iki ay öncesine kadar aklımın köşesinden bile geçirmezdim doğrusu. Yalnız belgelerde ortaya çıkan bir gerçek de var ki İngiltere de deşifre oluyor. Sanırım bu da İngiltere’nin bölgede bittiğinin çok net bir resmi. Çünkü kullandığı kişileri de ihbar etmiş duruma düşüyor. Wikileaks ise artık “Obama”ya oynuyor gözüküyor ki aslında bu da çok yanlış bir şey sayılmaz.

Ve son kertede diyebiliriz ki, wikileaks kendisini kullanmaya çalışanları da katalizöre çevirmiş, fena yakmış gibi bir yerde. Mesele ise biraz şu sanırım, internette varolan birinin kimseye diyet borcu yoktur.

NOT: Biraz daha dikkat edince farkedilen bir şey; bahsi geçen Filistinle ilgili belgeler bazı medyada wikileaks belgeleri olarak geçiyor lakin El Cezire’nin Filistin Belgeleri imiş. El Cezire kaynak belirtmemiş ya da derleme olduğuna dair bir şey söylemiş. Guardian ise bunları wikileaks belgeleri eşliğinde veriyormuş.

Bu arada yeni bir gelişme; Assange wikileaks belgelerini artık Guardian’da değil Daily Telegraph gazetesinde yayınlatmaya başlamış.

DERKEN BAHREYNDEKİ OLAYLARDA WİKİLEAKS ŞAİBESİ AYYUKA ÇIKAR.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.