WİKİLEAKS-YOKSA BU DA BATININ KURTLAR VADİSİ Mİ?

Wikileaks’ın son yayınladığı belgeler öylesine bir dedikoduyla gerçeğin iç içe geçtiği bir ortam, atmosfer oluşturdu ki ister istemez soruyoruz. Yoksa bu da Batının Kurtlar Vadisi mi?.. 

Hani iş biraz dizi havasında bir de; yeni bölümde neler var. Gün gün açılıyor paketler. Bakalım şimdi neler ifşa olacak.. Beklenti de gittikçe artıyor hani.

Derken birden şöyle bir şey..

 Wikileaks sitesinde bilgisayarlarda kullanılması için hazırlanan masaüstü grafiğinde bir Atatürk portresine de yer verildi.

‘Şimdi arşivleri açma vakti’ yazısıyla yayınlanan grafikte Amerika’nın en büyük siyasi skandalı Watergate’in istifaya sürüklediği Amerikan Başkanı Richard Nixon’un fotoğrafı ve bir suikastta öldürülen J.F Kennedy adıyla etiketlenmiş dosya da dikkat çekiyor.

Grafikte ayrıca arşiv raflarının üzerinde büyük sözcükler yazıyor. Yazılan terimler arasında Bilderberg Toplantıları, Afganistan Savaş Günlükleri, Scientology Kilisesi, Cinayet, Guantanamo, Banka İddiaları yer alıyor.

Atatürk portresinin gizemi bilinmezken portre bir nargilenin üzerinde ve raftaki dosyaların yanında yer alıyor.

Haydaaa. Nixon, JFK ve Atatürk.. Scientology tarikatı, Bilderbergler, bankalar, Guantanamo, şu bu falan filan. Bütün bunlar arasındaki bağlantıyı ancak Kurtlar Vadisi tarzı bir şey kurabilir hani. Öylesine bir girift-kopuk, geniş-ayrıntı bir tablo ki. Büyük bir merak ama diğer yandan.. Nedir?..

Tabii Kurtlar Vadisinden en büyük farkı, Kurtlar Vadisi İsrail’e çakarken Wikileaks’ın dikkat çekecek derecede İsrail’e dokunmaması bu arada. Soru işareti?..

Eee zaten Batının Kurtlar Vadisi dedik, olacak o kadar. Bu Assange, normal Kurtlar Vadisindeki yakışıklı falan yoksa (!) 

Ya da baktılar adamlar popüler şeylere yaslanmadan yeterli ilgi olmuyor. Ciddi ciddi cinayetleri, sivil katliamlarını verince iş Don Kişotluk noktasında kalıyor. Alın size dedikodu furyası. İçinden çıkılmaz komplolar size. Çıkın çıkabilirseniz işin içinden..

Ya da bir başka ihtimal. En gerçekçi olanı bu yalnız. Time yılın adamı mücadelesi..

En azından Assange bazında..

Neden olmasın..

Ayrıntılar için bknz.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

One thought on “WİKİLEAKS-YOKSA BU DA BATININ KURTLAR VADİSİ Mİ?

  • 04/12/2010 tarihinde, saat 19:50
    Permalink

    Tırışkadan hikaye milleti oyalıyo bunlar.her yer kan gölü be

Yorumlar kapatıldı.