VİMEO FİLM FESTİVALİNDE ÖDÜL ALAN YAPIMLAR

İnternetin ünlü video sitesi Vimeo’nun değişik kategorilerde düzenlediği kısa filmlerden oluşan 2012 Vimeo Ödülleri dağıtıldı.
Konuyla ilgili pek türkçe haber bulamazsınız. Bulduğunuz haberler ise spesifik sadece o alana özel ilgi duyanların paylaşımları.
Biz kısa filmin ve kısa işlerin geleceği olduğunu söylüyoruz. Bir zaman gelecek vimeo gibi youtube’un en iyi film kategorileri belki oskarıda geride bırakacak. İzlenme açısından demiyoruz zaten o alanda internet açık ara şampiyon ama etki anlamında söylüyoruz ve belki maddi gelir.

Şimdi sizlere 2012 Vimeo Festivali En İyi Belgesel filmini sunuyoruz. Filmin adı AMAR ve filmin bir sahnesinde gözüken posterin kenarına yazılı söz “All great achievements require time” (Bütün büyük başarılar zaman gerektirir) filme ikincil adını da vermiş. Belgesel kategorisi dahil diğer kategorilerde finalistleri de izlerseniz fazla bir şey kaybetmezsiniz kazanamadığı halde çok parlak işlere imza atan yapımlarda var.

Narrative yani anlatı bölümünde ödül alan Blinky™ adlı filmide paylaşıyoruz. İçli ve trajik bir hikayesi var.

Blinky™ from Ruairi Robinson on Vimeo.

ibrahimdemirkan

1972 Ankara doğumlu. Ankara İlahiyat mezunu. MEB'de öğretmen. EĞİTEK TV'de yapımcı ve yönetmen.

2 thoughts on “VİMEO FİLM FESTİVALİNDE ÖDÜL ALAN YAPIMLAR

 • 03/07/2012 tarihinde, saat 22:29
  Permalink

  Daha yazım kurallarını bilmiyorsun kalkmış bir de Vimeo’nun festivalinin Türkçe haberlerinin olmamasından bahsediyorsun.

  Bazı yazım yanlışlarını ben buraya ekleyeyim de belki Türkçe’ye biraz saygın olur.

  türkçe=Türkçe
  oskarıda=oskarı da
  yapımlarda=yapımlar da

  Bir de hitabete bakar mısınız?

  -Biz sitemizde kısa filmin ve kısa işlerin geleceği olduğunu söylüyoruz. Bir zaman gelecek vimeo gibi youtube’un en iyi film kategorileri belki oskarıda geride bırakacak. İzlenme açısından demiyoruz zaten o alanda internet açık ara şampiyon ama etki anlamında söylüyoruz ve belki maddi gelir.

  7 yaşındaki çocuğa kompozisyon yaz desen senden daha iyisini yazar.

  • 03/07/2012 tarihinde, saat 22:40
   Permalink

   yahu burada iki kısa film yayınlanmış ve bir sunum yapılmış. hiç bir şey de demyebilir. harfleri de eksik yazabilir. sen filmleri izle ve ne diyeceksen de ya da deme. bu internet insanları ille limon sıkmaya alıştırdı, yorum diye buna dseniyor. git kendin bir site kur ve mükemmel türkçeni (yazım)konuştur kjardeş.

Yorumlar kapatıldı.