UZAYA ÇIKAN İLK MÜSLÜMAN ASTRONOT MUZAFFER ŞAKİR HABERTÜRK CANLI YAYININA ÇIKAR

Uzaya çıkan ilk astronot Muzaffer Şakir bu sefer de Habertürk canlı yayınına çıkar. Spiker Şakir’i tanıtırken “uzayda ezan sesi duyduğunu iddia ettiğini” de söyler.

Full röportaj..

Son olarak… dediğinde işte soracak dedim ama..

Kanser, bilim, İngilizce bağlantı.. Türk astronot.. derken unutmuş.. olabilir.

Konferans değil nihayet.. Konferansta sorulmuş, bknz..

NOT: Yazıda aynen şöyle geçiyor mevzu “Şakir, uzayda ezan sesi duymasına ilişkin bir soru üzerine, ”Ezan sesini duydum. Etrafa baktım, ‘Siz de duydunuz mu?’ diye sordum. ‘Duymadık’ dediler ama onlar ezan’ın ne olduğunu bilmiyorlardı. Uzayda pek çok mucize mümkün”

Yani, kimsenin duymadığını ama onların ezanı bilmediğini söylüyor. Yahu insan uzayda bir ses duyarsa herhalde farkeder, ezanı bilmeseler ne olacak. Sonuçta bir şey söylendiğini mutlaka duyarlar. Sonra işi çok hafife alıp, “uzayda pek çok mucize mümkün” falan bütün bunlar bir uzay reklamı gibi.. Allah bilir.

Uzayda ezan sesi duyduğunu söylediği bir video..

Çünkü sıkı durun, uzaya seyahatler planlanıyor. 200bin dolar adam başı fiyatla.. Bir insan sırf uzaya çıkmak için bu parayı vermeyebilir ama bir mucize görmek için verecek çok olur.

NOT2: Şahsın ismi kimi yerde Şükür kimi yerde Şakir olarak geçiyor. Shokour gibi bir şey Türkçeye çevrilirken böyle oluyor. Bir de uzaya giden ilk müslüman da değilmiş, 9. deniliyor.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

One thought on “UZAYA ÇIKAN İLK MÜSLÜMAN ASTRONOT MUZAFFER ŞAKİR HABERTÜRK CANLI YAYININA ÇIKAR

  • 16/02/2012 tarihinde, saat 08:17
    Permalink

    değil elbette suudi prenside gitmişti hatta namaz filasn kılmıştı

Yorumlar kapatıldı.