buy Instagram followers

TWİTTER HEPSİNİ GEÇEBİLİR

Gazetecilik kalp krizi oranında, erken yaşta ölümlerde borsacılardan sonra ikinci sıradadır.. diye bir satır dikkatimi çekti bir gazetecinin gazetesine veda yazısında. 

Çünkü çok stresliymiş bu iş.. Ve bu söz bana ister istemez baya bir mesai harcadığım twitterı düşündürttü. Stres.. Ben de bunu borsacılıkla kıyaslamak üzereydim tam da. Evet, twitterda günler geçtikçe hissettiğiniz tek şey budur, gitgide. Stres..

Followerları arttırma ama bir yandan da followingi az tutma gayretleri. Mention geldi mi, retweet oldu mu, bu sefer ne yazsam, şöyle çarpıcı. TTde neler var.. Efendi diyordu ya gazetecilik, borsacılıktan sonra ikinci sıradadır. Bu twitterın ruhunda ikisi de var. Herkes ayaklı gazete, yorumcu ve herkes raiting peşinde çünkü. Hesap, kitap.. Her an…

Belki en süper espirisini yaparken bile yüzünde bir stres sözkonusudur insanın. 140 karaktere sıkıştırmak zorunda..

Sonra beklentiler ve beklentiler.. Herkes rakip. Onun için bir yandan da her hareket gittikçe yapmacıklaşmakta. Katıla katıla güldüğü şeyleri bile retweet yapmamakta belki. Meşhurlarınkini ise yapmakta, çünkü onlar onun rakibi değil. Followers kazanmaya, imaj oluşturmaya gittikçe ve gittikçe daha çok endekslenmekte herkes. Ve hep güncel.. Gerçekte meraklısı olmadığı konuları bile takip etmek durumunda kalmakta. Biri stres mi demişti.. 

Şimdi.. Twitter başında kalp krizinden giden var mı bilmiyorum. Ama kalpleri oldukça yorduğu kesin.

NOT: BKNZ TWİTTERIN RESMİ

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*
= 4 + 8

Facebook hesabımız Twitter Hesabımız