TSG (TERCUMANİAHVAL SENARYO GRUBU) KURULDU

Sitemiz tercumaniahval uzun süredir sinema alanında yaptığı çalışmaları sizlerle paylaşmaktaydı.

Önemli sinema adamları, sinema filmleri ve internet dünyasındaki görsel işleri inceleyip bunlar hakkında bazen seriler bazen de tek tek makaleler yazıp işlerin püf noktasına değiniyorduk.

Tercümaniahval ekibi işin sadece teoriğinde değil pratiğinde de olduğunu hazırladığı videolar çektiği filmlerle de gösterdi.Sitemizde yazarlarının yazıp çektiği ödül alan kısa filmleri de zaman zaman sizlerle paylaştık.

Yine ödüllü sinopsislerimiz film öykülerimizde tercumaniahvalde yayınlandı.

Tüm bu yayınlarımızın sinemayla ilgili bir çok internet sitesinde de yayınlandığını biliyoruz ödül alan filmlerimizin dünyanın bir ucunda Japonyadaki internet sitelerinde bile yayınlandığını.

Tercumaniahval ekibi olarak bunca zamandır edindiğimiz birikim ve tecrübeyi daha büyük projelerde değerlendirme kararı aldık.
Bunun içinde işin temeli ve esası olan senaryo grubumuzu kurduk.

TSG yani tercumaniahvalsenaryogrubu dışarıdan gelecek tekliflere ve katılımlara kapalı bir grup olup sadece şu an gündeminde olan 4 uzun metraj,2 kısa film ve bir belgesel üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Senaryo grubunda İbrahim Demirkan, Rafet Küçük, İdris Şahin ve Ümit Altın gibi isimler bulunmaktadır.

Çalışmalarımız sonuçlandığında da sizlere buradan duyuracağız.

TSG herhangi bir sinemasal akım ya da düşünce hareketi olma iddiasında değildir. Sadece sinema ve ekran seyircisinin hoşlanacağı güzel, hakka ve hakikate uygun iyi filmler, iyi prodüksiyonlar çıkartma peşindedir.
Sizlerle burada yaptığımız her iş üzerinde kazandığımız tecrübeleri paylaşma adına sinema, senaryo ve film yapımı üzerine bilgilendirici notlarımızı arada bir paylaşacağız.

Facebooktaki sayfamızı TERCUMANİAHVAL ve twitterdeki adresimizi tercumaniahval bu paylaşımlar içinde kullanacağız inşallah.