TAYYİP ERDOĞAN NEYİ TEMSİL EDİYOR?

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

Tayyip Erdoğan neyi temsil ediyor? Belki bazılarına göre başarıyı temsil ediyor, bunca seçimde galib. Bazılarına göre azmi temsil ediyor, çünkü “muhtar bile olamaz” denilirken, başbakan oldu, cumhurbaşkanı oldu ve nihayet başkan oldu. Bazılarına göre kaderi temsil ediyor, çünkü kaderi bir eli hissettiren dar boğazlardan geçildi, olamaz diye düşünülen noktalara gelindi. Ve İslami hassasiyetleri, davası malum Tayyip Erdoğan’ın.. Bazılarına göre istikrarı, güveni temsil ediyor olabilir. Kimilerine göre ise tam tersi şeyler tabii. Bize göre ise Tayyip Erdoğan “doğru karşıtlığı” temsil ediyor. Bu, israil’den tutun da zamanının şımarık medyasına, batıya, darbecilere, fetöye, pkkya, esede, sisiye, şuna buna kadar gider. Elbette belki başkaları da olmalıydı, fakat bunlar dahi kolay kolay kimsenin karşı çıkamadığı, hatta bunun hayal bile edilemediği işlerdir.

Şimdi de bütün bunları sürekli harekete geçiren bir yahudi lobisidir gidiyor. Öte yandan, Tayyip Erdoğan’ı ayakta tutan da bu gibi.. Çünkü israil lobisi eskiden el altından işler yapmaktaydı, şimdi ise karşıtlık gayet bilindiğinden işler de eskisi kadar “iyi” yürümüyor. Çünkü bu amaç çok hissediliyor. Ve dünyada hiçkimse israile bu derece hizmet eder bir işi, Tayyip Erdoğan’ın önlenmesi işini kolay hazmedemez. Özellikle de Türkiye’de.. İşte böylece Tayyip Erdoğan başkan oldu ve tam da başkanlığı alacağı gün, neredeyse bir ay önce, israil’de tamamen haksız yere tutuklanan Ebru Özkan adlı Türkiye vatandaşı, prangalarla, kelepçelerle mahkemeye çıkarıldı.

Bu da bu “doğru karşıtlığı” mühürleyen bir şey oldu adeta.

Peki şimdi ne yapılmalıdır? Elbette bu tutuklamaya tepkiler verilmeli ve sonuç alınmalı, fakat daha geniş planda?.. Biz, önceden beri Kuran’ın Tevrat ve İncil’i düzelticiliği üzerinde duruyoruz ve bu konunun ihmal edilmesinin günümüzdeki israilin kurulmasına kadar etkisi var bizce. Çünkü Hristiyanlar da, özellikle Protestanlar, muharref Tevrat’ı gayet önemsiyor ve orada en çok geçen konulardan biri yahudilerin sürgünden döneceği, israilin ihya olacağı vsdir. Dolayısıyla bu büyük bir zihinsel altyapı oluşturuyor dünya çapında. Hasılı işi daha sofistike şekilde ele almanın vaktidir.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.