TABLONUN EKSİK YÖNÜ

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

Demokrasi, insan hakları falan derken dünya sistemi düpedüz taşeron aramaya döndü. Süslü laflar da adet yerini bulsun nevinden iyice. Kah adalet, kah barış, kah terörizm tehlikesi deniliyor ama.. Şu resme bakın.

Darbeci Sisi, Trump ve Suud Kralı dünyaya yön verecek?! Arkalarında da tabii İsrail. Meğer Arap Baharı diye bir şey yokmuş da herşey Katar’ın planladığı şeylermiş (!) Fetö darbe yapmadı gibi bir şey bu da (!) Beri yandan Esed ne yapıldı yapıldı ayakta tutuldu, Türkiye’nin ortadoğuya girişi engellendi. Kah pkk kah şii yönetimler, kah uydurmasyon örgüt deaşla işler yönlendirildi. Büyük güçler olarak Rusya ve Abd ön planda. Bunları yönlendiren ise Yahudi medya, finans vs güçleri olabilir. Zaten teşne olmaları, ayrı..

Fakat hesabedilemeyen şey şudur, liberalizmin bu kadar fos çıkması, batıyı ne gücü olursa olsun hakimiyet merkezi olmaktan çıkarır. Çünkü insanlar o kadar da taşeron edilemez, az çok büyüleneceği bir şey gerekir. Bunca yalan ve oyun içerisinde bu kalmamıştır. Şimdilerde özgürlükçülük adına eşcinsel evlilikleri meşru etme yarışına girilmiş durumda. Güya bununla işi toparlayacaklar.. E hak olmazsanız olacağı bu.

Öte yandan yeni bir cazibe merkezi gerekiyor. Onun da tarihi, felsefi bir üst yapısı gerekiyor. Bu Kuran ve Levhi Mahfuz boyutu ile olabilir. O konuda yaya kalındığı için tablo net değil. Yoksa “dünya çapında” bir cazibe merkezi çıkabilir şu ortamda.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.