SURİYE VE DERSLER

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

rusya esad ve iran hiç doğruluk yolunu tutmadı ve tam bir lanet üçlü oldu, bunların eğriliğinden pusulalar bile şaşacak neredeyse.

Alemi İslam’ın acizliğini kollayarak, iyice aciz etmek için firavun kesildiler.. Üstelik de batı hesabına taşeronlukla.. Çünkü Alemi İslam’ı aciz göstermek kendilerine değil batıcılığa yarar, bunlar da kötü adam olur heryerde, ne madalya alırlar ne bir şey. “İsrail’in güvenliği” şu bu da ayrı bir boyut. Ama bunu neredeyse varlık sebebi ettiler. İşte bu derece ahmak ve inatçı olduklarından Allah’ın gazabına uğramaları çok olası. İnşallah diyelim.

Beri yandan, neden “Türkiye oraya girsin” demiyoruz? Ona ihtimal versek hemen dillendireceğiz, lakin bırakın oraya girmeyi buradaki Suriyelilere vatandaşlık verilmesi durumu bile “büyük bir mesele” memlekette. Yaşadıkça ettikçe görülüyor pek çok şey, en azından bazılarınca.. Makina gibi işleyen değil, binbir siyasetle yürüyen bir dava var Türkiye’de. Öyle olmasına çalışmalı, ama çok uzak daha, onu da bilmeli. Öte yandan bu “Suriyelileri istemiyoruz” çiğliği ve yüzsüzlüğü, ucuz egonun/nefsi emmarenin heryerde cesaret almasından kaynaklanıyor aynı zamanda. Amerikada neden zenciler bozuk para gibi harcanıyor şu sıra, üstelik de zenci bir başkanın idaresindeyken?.. Düşünelim.. İçlerinde olsa bile atmosfer de mühim. Bu atmosfer nereden kaynaklanıyor?.. Sivri sinekler bile eskisinden daha sinsi ve daha saldırganlaştı.

rusya, esad ve iran ise hala Haleb’i kuşatma ve bu sefer de açlıkla insanları katletme peşinde. Bu melunlara en azından sabah akşam lanet okunmalıdır. Hesapta bunlar Hz Ömer ve Hz EbuBekir’e lanet okuyorlar ya sürekli, kendilerinin layık olduğu gün gibi ortaya çıktı işte. Geri durulmamalı. Bu da bir başka gözümüzü açtığımız gerçek olsun.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.