SAMSUNDA BOĞULAN DEVLETTİR DİNİ ANLAYIŞIMIZDIR

Bize, Kur’an’da veya Sünnet’te olmamasına rağmen sonradan uydurulan adıyla ‘Berat Kandili’nde attığımız mesajdan değil, Devlet’in yaptığı yolda ve Devlet’in yaptığı evde, sadece ve sadece ‘YAĞMUR YAĞDI DİYE’ can veren 5’i çocuk 8 insan için ne hesab sorduğumuzdan sorulacak!

“Yaz ortasında Samsun’u vuran sağanak yağış, felakete neden oldu. Dere yatağına yapılan TOKİ konutlarında 4’ü çocuk 5 kişi hayatını kaybederken, Kirazlık’ta 2 çocuk ve 1 kadının cesedi bulundu. Kayıp 2 kişi aranıyor.” Haber bu!

Bu ölenler için “Olayı gazeteden öğrendim” diyebilen Bakan (?) veya “Bundan sonra daha akıllı olmamız lazım” diyen yetkili(?) eğer hala o koltuklarında oturabiliyorlarsa ve Müslümanlar da malum sebeplerden dolayı buna isyan edemiyorsa, o zaman kimse “Bir dere kenarında birisinin koyunu ölse Allah benden sorar” diyen Ömer bin Hattab’tan boş yere menkıbe anlatmasın!

Aziz ve Kahhar olan Allah’ın önünde beraat etmek isteyen, Devlet’ten değil Allah’tan korksun, hesab sorsun ve hele de asla ve asla Allah’ın indirdiği Dini, Devlet’ten öğrenmesin! Öğrenirse de hesab sorma zamanlarında aklına, vicdanına ve diline susturucu takıldığını fark ettiğinde, kendisinden başkasını suçlamasın!

Fatih TEZCAN (Gazeteci-Yazar)