PKK’NIN GÜNAHI KÜRTLERE YÜKLENEMEZ

İstiyorum ki, kinden,nefretden,zaaflardan arınmış bir yürekle kelimelerin yüreğine dokunayım.Zamanın korkunç baskısı,fillerin dehşet koşuşturmaları içinde meydana getirdiği toz ve duman atmosferi içerisinde, kelimeler nefret ve düşmanlık boyasıyla boyalanmaktan bir türlü müstağni kalamıyor.Cennet ülkem, korkunç bir yangının tam ortasına doğru çekiliyor.

Bir kaç yıl evvel gittiğim, ülkemin cennet köşelerinden Van, Bitlis bana Mersin, Anamur’un tertemiz denizinden, yemyeşil dağlarından, hiç bir farkının olmadığını gösterdi.İnsanları da o kadar saf ve temiz ki diğer Anadolu insanının karakterinden hiç bir farkı yok.Bir cennet ülkede yaşamanın zaman zaman bedeli de ağır oluyor.Ümmetin yetimleri, yitikleri, garibanları olan Kürtlerde yıllardır bedel ödemeye devam ediyor.Sonuçta bizim mekteplerimizde eğitilmiş, rejimin ortaya çıkardığı bir örgüt,reisi ve çapulcuları yüzünden, onların yüreğini incitmenin anlamını görmüyorum.

Ülkemi belki bir asırdır korkunç bir Firavunlukla idare eden bir yapı Türkleri ve Kürtleri kafasındaki profile ulaştırabilmek için bütün gücünü bu iki toplum üzerinde denedi. Firavunların bile kavimlerine uygulayamadığı bir eğitim politikasıyla, bu iki toplumu dininden, tarihinden,değerlerinden,bin yıllık Kuranla bütünleşmiş kültüründen kopardı.Bu insanları kökünden ayırdı. Köksüz bir hale getirdi. Rejim özellikle zulmünü. kinini bu mazlum milletin üzerine bütün acımasızlığı ile kustu. Daha düne kadar insan yerine konmadığı gibi,bütün insani,tabii haklarından mahrum edildi. Rejim,kinini ve öfkesini bu insanların üzerinde hazır bekletti.İçlerinden yanlışlığa bulaşmış yada rejime yan bakmış biri çıksa, öfkesini bütün bölgenin insanlarının üzerine boşalttı. Hemde haklı, haksız ayırmadan….Bunlar hayali,kurguya dayalı öyküler değil. Gerçeğin, gerçekten acı yüzü. Kürtler, insanlığın bu vahşi yüzüyle sürekli muhatab oldular. Beyinleri, kalbleri vahşetden, zulümden kapkara hale getirildi. Böyle bir ruh haletinde iken, rejimin özel yetiştirdiği, biraz Sosyalizm, biraz Marksizm,biraz Maoculuk,biraz ateşperestlik,biraz Firavunluk,biraz Şeddadlık,biraz Alman Hitler faşizmi,biraz Rus, Stalin hayranlığı karıştırılmış bir felsefe ile yoğrulmuş bir herif kurtarıcı olarak bu mazlum millete takdim edildi.Hiç bir tarihi değer tanımayan bu adamda,kendi gibi insanlardan oluşturduğu bir ekiple, Kürt milletinin hamurunu silah, baskı,dikta ve beşeri felsefesiyle mayalamaya koyuldu.Bir şey unutulmuştu.Bu milletin hamuru, asırlar öncesinden Kuranla,Hz. Muhammed’le(Sav) mayalandığı için başka mayalar tutmuyordu.

Ben bütün yüreğimle inanıyorum ki,üzerinde asırlardır farklı mayalar çalınmaya çalışılan bu millete, mayasındaki Kuran, hiç bir beşeri zaaf karıştırılmadan gösterilebilirse, Kurana bütün yürekleriyle asker olacaklarına imanım ve ümidim sonsuzdur.Ümmetin, ateşperest bir örgütle,ümmetin bir parçası olan Kürt milletini birbirine karıştırmayacağı, Darvini, Karl Marxı, Lenini, Maoyu peygamber olarak gören, vahşi bir örgütün günahını, masum Kürtlere yüklemeyeceği bilincine güveniyorum.


Halid KAYGISIZ