‘ÖRGÜTLENME’ KONULU KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLADI

Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen ‘Örgütlenme’ temalı 2’nci Kısa Film Yarışması’na başvurular başladı.

Eğitim Bir-Sen’den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl ‘öğretmen’ temalı kısa film yarışması düzenleyen sendika, 7’nci sanat sinemanın gelişmesine, yönetmenlere ve yönetmen adaylarına katkı sunmaya devam ediyor.

İkincisi düzenlenecek yarışmanın bu yılki teması ‘örgütlenme’ olarak belirlendi. Yarışma, örgütlenmenin önemini anlatacak her türden kurmaca kısa filmi kapsıyor. Örgütlenme temalı kısa film yarışmasında filmler olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek.

Yarışmayla, örgütlenmenin, örgütlü mücadelenin önemi sinemanın etkileyici dilinden faydalanılarak görünür kılınmaya çalışılacak.

‘Kurmaca’ dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya 15 Ocak 2016’ya kadar başvuru yapılabilecek.

Yarışmada birincilik ödülü 15 bin lira, ikincilik ödülü 10 bin lira, üçüncülük ödülü 5 bin lira, jüri özel ödülü 3 bin lira ve mansiyon ödülü ise 2 bin lira olarak belirlendi. Yarışmada dereceye girenlere, Eğitim-Bir-Sen yayınlarından oluşan kitap seti, sertifika ve plaket verilecek.

Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla veya elden Ankara’daki Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’ne yapılacak. Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, 14 Şubat 2016’da Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.

YARIŞMAYA BAŞVURU VE GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ