ÖGDER 6.KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) tarafından düzenlenen ‘Göç, hicret ve Mülteciler’ temalı 6.Kısa Film Senaryo yarışmasının ödül töreni Ankara’da yapıldı.

Başkent Öğretmenevi’ndeki törene Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez,Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ve Genel Başkan yardımcısı Şükrü Kolukısa, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanları , sitemiz yazarlarından İbrahim Demirkan’ında bulunduğu jüri üyeleri ve eğitimciler katıldı.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü törende yaptığı konuşmada, son yıllarda çocukların ve gençlerin küçük yaşlarda kötü alışkanlıklar edindiklerini söyledi. Gençlerin kötü alışkanlıklara sahip olmalarının nedenlerinin başında senaryosu hatalı dizilerin ve filmlerin geldiği görüşünü savunan Sürücü, topluma, sinemacılara ve gençlere örnek olmak için 6 senedir senaryo yarışması düzenlediklerini ifade etti.

Sürücü, yarışmada emeği geçen jüri üyelerine ve katılımcılara teşekkür etti.

Bu sene konusu ‘Göç, Hicret ve Mülteciler’ olarak belirlenen yarışmanın jüri başkanlığını MÜSİDER Genel Başkanı Arslan ATEŞ yaparken diğer isimlerde İbrahim DEMİRKAN, Seyid ÇOLAK, Harun KORKMAZ, Nizamettin Kars’tan oluştu.

Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞ-DER’in düzenlediği Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün de desteklediği 6.Kısa Film senaryo yarışmasında ödül alan isimler şu şekilde sıralandı.

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda birinciliği SALGIN adlı eseriyle HALİL BİLİR aldı. İkinciliği MERYEM adlı eseriyle ŞEHMUS SARICE alırken üçüncülüğü ise EVİ OLMAYAN YAŞADI adlı eseriyle MUHAMMED EMİN ALTINKAYNAK aldı.
Mansiyon ödüllerini ise SONBAHAR adlı eseriyle MUSTAFA YILMAZ ve KEŞKE adlı eseriyle katılan LEYLA AYDIN KARA kazandı.

Törende jüri üyelerine de birer plaket takdim edildi. Törenin ardından davetlilere ÖĞ-DER tarafından iftar verildi.