ÖĞ-DER’DEN 7.KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI


Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER bu sene düzenlediği 7.Kısa Film senaryo yarışmasının konusunu ‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELE’ olarak belirledi. Yarışmaya amatör ya da profesyonel eli kalem tutan herkesin katılabileceği belirtildi.

Dernek Genel Başkanı Hamdi Sürücü yaptığı açıklamayla toplumları ve insanları ifsad eden çalışmalar karşı ıslah edici faaliyetlerin çoğalması gerektiğini belirterek ülkemizde ve dünyada ciddi bir problem olan bağımlılığın her türlüsüyle mücadeleyi özellikle bu mücadelede eğitimin önemini vurgulayacak filmler oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Yarışmaya son katılım tarihi 15 Mayıs 2018 günü olarak açıklanırken yarışma jürisinin son katılım tarihinden sonra açıklanacağı belirtildi.

Yarışma ödülleri 1. ye 3 000 TL, 2. ye dizüstü 2 000 TL, 3.ye 1000 TL ile 2 Mansiyon ödülü alana 500’er TL ve ödül alan herkese 1 yıllık Milli Şuur Dergisi aboneliği olarak açıklandı.

Ayrıca yarışmada dereceye giren senaryoların kitaplaştırıldıktan sonra dernek tarafından filme çektirileceği de belirtildi.
Yarışmayla ilgili geniş bilgi http://www.ogder.org/kisafilm.aspx adreslerinden alınabilir.