ÖĞ-DER 9. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ÖĞ-DER’in bu yıl 9’uncu kez düzenlediği Kısa Film Senaryo Yarışması’nda ödüller, yapılan törenle sahiplerine verildi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER)’nin düzenlediği Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün de desteklediği 9.Kısa Film senaryo yarışmasında ödül alan isimler belli oldu.

Bu sene ‘Irkçılık, Ötekileştirme, Ayrımcılık’ konularında düzenlenen yarışmaya gelen senaryoları değerlendiren jüri başkanı İbrahim Demirkan ‘Birbirinden değerli eserler yarıştı. Jürilerin yaptığı oylamalar tek bir yerde toplandı ve sonuç ortaya çıktı. Herkesin birincisi farklı olabiliyor ama sonuçta tüm jürinin puanlarının toplamında en fazla puanı alan senaryo ipi göğüslüyor. Yıllarca bende yarışmalara katıldım kaybettiğimde oldu kazandığım da. Bu yüzden kazananlar kendilerini daha çok geliştirmeye kaybedenler ise bunun bir son olmadığını bilerek sinema alanında yürümeye devam etsinler. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.’ dedi.

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda birinciliği İstanbul’dan Zeynep Hilal DEMİRCİ ‘Ben Yusuf’ adlı senaryosuyla kazandı. İkinciliği İzmir’den Ali UFUK ‘Üç Hafta, Üç Gün, Üç Saat Sonra’ adlı senaryosunu kazanırken 3.lüğü ise Ankara’dan Zeynep Azranur YÜKSEL ‘Renk’ adlı eseriyle aldı.

Ayşe Şasa Özel ödülünü ise ‘İnsan Olmak’ adlı senaryosuyla Ankara’dan Cafer Taner GÜNAY alırken Ahmet ULUÇAY özel ödülünü ise İzmir’den yarışmaya katılan Barış TUTUNAN, ‘Vefa Borcu’ adlı senaryosuyla kazandı.

Yarışmanın ödül töreni 5 Eylül 2020 Cumartesi günü Başkent Öğretmenevinde yapılacaktır.