OBAMA HER SEÇİLDİĞİNDE İSRAİL KUDURUYOR

Obama geçen defa seçildiğinde bir anda Gazze’ye bomba yağdırmaya başlamıştı İsrail. Bu kez de aynısını yaptı.

Bu, Amerikan Başkanına bir emrivaki ile “bizim borumuz öter” mesajı sanırım. Lakin geçen sefer kudurmasının karşılığını baştan başa değişen bir Ortadoğuyla aldı. Bu sefer de o değişimin tamamlanacağını tahmin etmek kehanet olmasa gerek. Peki bunu göremeyecek kadar kör olmaya ne demeli, aslında ona da şaşırmamak mümkün değil. Üstelik bu defa Obama “bir daha seçime girmeyecek” birisi. Yani çok daha rahat hareket edecek.

İsrail’in bu kadar deli ve kör olması tuhaf gerçekten. Hani komplo teorisi arayacak kadar. Hani neredeyse Arap Baharını istiyorlar diyeceğim. Ya da bunun olacağına o kadar eminler ki, direkt yapacaklarını yapıyorlar.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

2 thoughts on “OBAMA HER SEÇİLDİĞİNDE İSRAİL KUDURUYOR

 • 13/12/2012 tarihinde, saat 00:38
  Permalink

  Heheh. Güldüm. Arap Baharı zaten İsrail için yapılıyor. Mısır, Tunus, Libya, Suriye… Tüm muhalifler Avrupa’da eğitilerek o ülkere gönderildi. Ortadoğu istikrarsızlaştırılacak ki İsrail’in ömrü uzasın. Bilmem anlatabildim mi? Ayrıca İsrail’in Obama’yla sorunu olamaz çünkü ABD Başkanları’nın İsrail’e sorun yaratma gibi bir lüksü yok.

  • 13/12/2012 tarihinde, saat 03:02
   Permalink

   ben de güldüm. herkes birşeyleri tercih eder, bir şeylere oynar. yahudiler cumhuriyetçilerle kolkola sonuçta. demokratlar da onlara ters. haa komplo teorisine girdin mi inanmayacağın şey yoktur o da başka.

Yorumlar kapatıldı.