NORMAL VE ANORMAL ÜZERİNE..

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla..

Müslümanlara dünya çapında büyük zulümler var ve zalimlerin canı cehenneme. Fakat şunu da farkedelim ki, hakikatin müntesiplerine bu derece dünya çapında ve pervasızca saldırılamaz. Ama “bir din mensuplarına” biraz manipülasyonla vs. olabiliyor. Hakikatin müntesibliği ise onu dünya çapında yayma gayreti ve durumuyla belli olur biraz da.. Açıkçası bu kısım çok eksik.

Bazıları diyebilir ki, işte küfür tek millettir, kafirler şöyledir böyledir.. Lakin düşünelim, dünya çapında atağa kalkan bir İslamiyet söylemi mi var da kafirlerin böylesine hücumu buna bağlansın?!.. Herhangi bir müslüman kitleye bodoslama saldırılıyor. Az buçuk bir manipülasyonla müslümanlık, geri, kaba, çağdışı gösteriliyor ve bu yetiyor. Burada bir terslik yok mu? Neden zalimlerin işi böylesine kolay oluyor?..

Bunun mühim bir sebebi, İslamın hakikatliği ve tebliği konusunda iyi çalışılmamasıdır, varsa yoksa kendi kendimize bir propaganda aracı olmasıdır İslamın.. Yoksa Kuran’ın tehditleri olsun, az buçuk birilerini durdurur, birilerine “ne yapıyoruz” dedirtir, birilerine “hop” dedirtir, bir etkisi olurdu.Düşünelim ki ayette şöyle denilmekte; Kim bir mü’mini kasten öldürürse, cezası, içinde ebedî kalacağı cehennemdir. Allah, ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır. [Nisa 93] Nasıl olur da en rahat yapılan şey müslüman öldürmek olabilir?! İnsanların ille mümin olması gerekmiyor bu tehditten korkması için, antiparantez bunu belirtelim. Azıcık ihtimal gören bundan kaçar bari.

Ki Kuran’ın bunca delilleri vardır. Fakat duyurulmadıkça, bilinmedikçe yok gibi olur. Hem de bu bilgi ve iletişim çağında..

Öte yandan; dünyada firavunik ve tağuti sistemler çok; israil rusya esad iran amerika mısır çin vs. Ve Türkiye bunlara fiilen ya da ruhen karşı olduğu için büyük bir potansiyel taşıyor. Lakin hakikati üst düzeyde temsil sorunu var. Yani Alemi İslam ve dünya çapında Kuran meselelerini, hakikatlerini gündeme getirme, aydınlatma konusu çok eksik ve kendi içinde tabii. Bu olmazsa bu büyük potansiyel de tam karşılığını bulamaz.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.