MÜSTAKİL GAZETE NEDEN KAPANDI?


Müslümanlar artık haberlere konu olan bir meselede fiile değil faile bakmaya başladı. Örneğin kumar oynayan bakan Binali Yıldırımın oğlunun haberi yapan kim? Cumhuriyet gazetesi. E öyleyse hükümeti yıkacaklar arkadaşlar o zaman vurun indirin aşağı mantığıyla başlanıyor Cumhuriyete saldırılmaya. Behey nadanlar günahım kadar sevmediğim Cumhuriyetin niyeti bozuk anladık ta Binali Yıldırım’ın oğlunun niyeti çok mu temiz? Hem bu meselede gazeteye yüklenmeniz zimni bir şekilde kumar oynamanın ekberül kebairden olmadığını savunuyor konumuna düşürmez mi sizi? Neden sayın bakan Binali Yıldırımın ağzından yada matbuat aleminden bir er kişi (Yiğit demiyorum çünkü o kavram şimdi bizim camiaya çok uzak söylesekte komik durur) bu konuyla ilgili bir özeleştiri bulunmaz? Sözcü ya da Cumhuriyet gibi yayın organlarının veya benzeri zihniyetteki çevrelerin içlerindeki kinleri kusmak için olur olmaz her türlü şeye sarıldıklarını görüyor ve bu zihniyetin çirkefliğini lanetliyoruz. Peki, bu zihniyete düşmanlıklarını izhar için bu malzeme sağlayanlara ne demeli? Bunun düzeltilmesi nasıl olacak? Bir insanın boynundaki akrebi gösterdi diye gösterene mi suçlayacağız. Elbette yanlış kimden gelirse gelsin bir Müslüman olarak ‘hakkın hatırı alidir hiç bir hatıra feda edilemez’ diyerek doğru olanın ortaya koyacağız

İşte arkadaşlar Müstakil gazetesi bize bunun için lazımdı.

Özellikle gazetenin başyazarlarından olan sahibi Ertuğrul Fındık’ın şu yazısı adalet,huzur ve vicdanen mutluluk arayanlar için çok önemli.
Okuru Olmaya Bol Tirajlı Gazeteler
http://mustakilgazete.com/okuru-olmayan-bol-tirajli-gazeteler/

Piyasada İslami camiadan gözüküp ne ahlaken ne de fikren bir bağlantısı olmadığı halde sırf menfaati için bizim türkümüzü söyleyenlerden uzak durmamızı sağlayacak değerli bir yayın organıydı.

Eğer biz ister hükümete ister farklı siyasi oluşumlara ve örgütlenmelere sağlıklı bir muhalefet yapacak basınımızı mütefekkirimizi yetiştiremez desteklemezsek ilk önce uzun vadede bundan hükümetin kendisi zararlı çıkacağı gibi hassaten ülkemizde zararlı çıkar. Sonuçta korkarım sadece kendi imajımızı değil Din-i İslamında imajını maalesef bozmuş olacağız.

Not: Gazetenin müstear adlı yazarı Şahsi Fikir gazetenin kapanmasını ‘Kayyım atayacaklar diye bekledik, atamadılar’ şeklinde her zamanki mizahi ve izahi üslubuyla acıyı bala çevirmiş. Hani en azından maaşlarımızı birkaç ay onlar verirdi diye)) Kendisini transfer edecek gücümüz yok ama tercumaniahval sayfalarının kendilerine her zaman açık olduğunu fisebillalah takımımızda top koşturmak isterse istediği mevkinin kendisine ihzar edilebileceğini kamuoyuna arz ederiz.
Son Not: Okuduğunuz bu yazı MEB müfettişleri tarafından bir soruşturmada bana o zaman bakan şimdi ise Başbakan Binali Yıldırım’a hakaret edip etmediğime dair soru olarak soruldu. Bu yazıdan hakaret çıkaranlar eğer köşe başını tutmuş ve bunu bir soruşturmaya mevzu bahis yapıyorlarsa Başbakan Binali Yıldırım’ın işi daha zor çünkü İslami ve imani sorumluluğunu yerine getirmeye çalışanları susturmaya çalışan birileri başbakan Yıldırım’ın en büyük düşmanlarıdır. Bizi başbakanın düşmanı gösterme gafletinde bulunanların bilmesi gereken şudur: İnsan sevdiklerinin hata yapmasını istemez bu yüzden de yazmış olduğum bu yazının ana maddesi ve ruhu ‘Müslümanların azami dikkatle İslam düşmanlarına malzeme vermemesi’ üzerine kuruludur. Zaten bu yazının son paragrafı da niyetimizi ortaya koyuyor.

En Son Not:Bir haber sitesi memlekette onca mesele varken yine bu yazımızı konu edinip o dönem bakan şimdi Başbakan Binali Yıldırımın bir yerde sadece adını yazdığımızdan yola çıkarak kendince önemli bir haber yapmış.Madem ülkemiz için böylesine önemli bu konu bizde ismin yanına soyadını ekledik.Buyrun bundan sonra nasıl düşman üreyeceksiniz kendinize.

ibrahimdemirkan

1972 Ankara doğumlu. Ankara İlahiyat mezunu. MEB'de öğretmen. EĞİTEK TV'de yapımcı ve yönetmen.