MUHARREM İNCEYE CEVAPDAN ÖNCE

CHP milletvekili Muharrem İNCE mecliste Milli Eğitim bakanına benim hakkımda soru önergesi vermiş.

Soru önergesini de BirGün gazetesinin daha önce cevapladığımız yalan-yanlış haberine dayandırmış.

Haberi yazan Ünal ÖZMEN adımın geçtiği her konuyla ilgili haber yapmaya meraklı birisi oldu çıktı zaten. İlham mı geliyor yoksa bir yerlerden mi ilham alıyor bilmiyorum ama 6 aydır gerek İstanbul İlim Kültür Vakfının sitesinde gerekse tercumaniahvalde yayında olan ve herkesin izleyebildiği videodan yola çıkarak sanki gizli bir çekimmiş ve eline geçirmiş gibi bir de ‘itiraf etti’, ‘dost meclisine güvendi’ gibi laflarla haberi süslemesi, yalan yanlış yorumlarla yaptığı örnek provakatif gazetecilik örneği yanında haber kaynağı videonun linkini ve yayınlandığı adresi bilerek gizlemesi, milleti enayi yerine koyması yok mu?

Türkiye de 20-30 yıl geride kalmış böyle bir gazetecilik anlayışına cevap versen ne vermesen ne diye düşünmedim değil ama cümle alemde bizi tanımadığına göre hakkın ve hakikatın hatırı için bir şeyler söylemeliydik.

Şimdi başka bir yönüne gelelim işin, bunca aydır duran video nedense Ünal ÖZMEN’in aklına KHK ile değişen MEB teşkilat yasası gereği grup başkanlarının atamalarından hemen sonra sökün etti. Beni manşete taşıdıkları gün SÖZCÜ gazeteside koroya ‘MİLLİ EĞİTİM’DE KIYIM’ başlığıyla eşlik etti.

Başta benimle ilgili yapılan haberler olmak üzere bu hareketliliğin asıl sebebi ise şu;

Bir sendikacı olarak, bazı tiplerin şer kuvvetlerin adamı olup da kendini herkesten daha fazla vatansever veya daha fazla müslüman göstererek siyasileri ve bakanlığı kandırmasına Allah’a şükür izin vermedik. Bütün mesele budur. İşte öfkeden deliye dönen o tipler belli ki her yere haber servisine başlamış.

Bakanın bu tip haberleri kimlerin nerede ve ne için yaptırdığını da bildiğine eminim.

BirGün’ün yazarı Ünal ÖZMEN’in de bu dalgadan etkilendiği öylesine belli ki, yoksa altı aydır yayında olan ve ancak 200 küsür defa izlenen bu ‘önemli konuşmanın’ videosundan niye şimdi bahsetme ihtiyacı duysun ki?

Biz de hemen gerek yönetiminde olduğum Egitim-Bir-Sen Ankara’nın sitesinden gerekse burada cevap verdikten sonra daha ayrıntılı bir cevabı ‘RİSALE-İ NURLAR OKULLARDA OKUTULMALI ’ başlıklı yazımda vermiştim fakat bu cevablarımızı BirGün okurları göremedi, göremedi çünkü ne BirGün ne de Ünal Özmen beni manşetlere taşıdıktan sonra bu cevapları gazetelerinde ısrar etmeme rağmen yayınlamadılar.

Hatta en son attığım mailde ‘cevabımı yayınlamanız insani bir borcunuzdur gazetecilik ahlakı da bunu gerektirir‏’ dediğim halde yine tık yok.

Hemen sonra Ünal ÖZMEN’in ‘Eğitimde ‘gizli müfredat’ dönemi’ başlıklı yazısı geldi, biz de  ‘EĞİTİMDE “GİZLİ MÜFREDAT DÖNEMİ” SAFSATASI’ başlığıyla cevap vermiştik.

Dileyen bu yazıyıda okuyabilir.

Muharrem İNCE’nin meclise verdiği soru önergesine gelince ona da özellikle benim şahsımla alakalı olan sorularına ‘MUHARREM İNCE’YE CEVAP’ başlıklı yazımda vereceğim inşallah.

ibrahimdemirkan

1972 Ankara doğumlu. Ankara İlahiyat mezunu. MEB'de öğretmen. EĞİTEK TV'de yapımcı ve yönetmen.