KÜLTÜREL BEYAZCILIĞA KARŞI TRUMP

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

Dünyanın biraz kafası karıştı. Kimi Fetöyü verecekler diye Trump’a seviniyor, kimi İhvanı Müslimini terör örgütü ilan edecek diye, kimi Amerika karışacak diye, kimi Kudüs başşehir olacak diye. Peki nedir bu karmaşa?!

Bu karmaşa aslında Obama karmaşasının devamı. Obama, özgürlükçülük, demokrasi söylemleriyle gelmiş lakin gittikçe Arap Baharını kışa çeviren kültürel firavunik beyazcılığın adamı olmuştu. Ya da o bakış evrilmişti, gizlenmişti vs.. Şimdi ise o kültürel beyazcılığa karşı düpedüz beyazcılık geliyor. Bu ise hem hayır, hem şer. Çünkü düpedüz İslam karşıtı olacak, lakin böyle olduğu için de kandıracağı, kullanacağı adam azalacak. Yani bir nevi yeni Putin bu. Zararı çok olacaktır, zehri az.

Hasılı kendimize bakmazsak buralardan iş çıkmaz, biline. Burada akıllara hitap eden bir İslam dünya çapında etki alanını genişletebilir, bayraklaştırılırsa. Lakin bayraklaştırılmamasına doğru bir gidişat da çok olası gözüküyor.


Rafet KÜÇÜK hakkında

1973 İstanbul doğumlu. Sinema ve ilahiyat ile ilgili.
Bu yazı Makale-Güncel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 4 + 2