KADERİ PLANI FARKETMENİN VAKTİ GELDİ

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

Yaklaşık yüz yıldır devam eden bir süreç var dünyada. Anglosakson-Yahudi kafanın türlü tahrikleriyle milliyetçilik, komünizm, İslamcılık gibi akımlara sürüklenen insanlar, toplumlar ve daha sonra da anglosakson kafanın bunları yaftalaması.

Bize göre buradan çıkış “manacılık” ile mümkün ve ilahi iradenin gayesi de bunu sağlamak bu matemetikte. Şöyle bir düşünürsek; Anglosakson-Yahudi kafa kendi çıkarları için fitne fesat ile karışıklık çıkarma peşinde sürekli, birilerini kullanmak istiyor, birilerini yıpratmak istiyor ve insanları kah bilerek kah bilmeyerek yönlendiriyor. Sonra da yaftalama ile körüklüyor kimisini. Birilerini iyice kendi tarafına çekiyor böylelikle vs. Velhasıl, sadece onun yaftalamasına bakarak konum almaya çalışmak da hata. Çünkü bu taraftarlarını arttırmasına yol açıyor.

Beri yandan ise bir kültür empozesi, ilim, bilim empozesi, ekonomi empozesi de gırla gitmekte. Anglosakson-Yahudi kafaya göre konum alanlar bunlardan uzak durmayı marifet sayıyor, bu da Anglosakson-Yahudi kafanın işine geliyor; “işte bunlar cahil cühela” deme fırsatı doğuyor. Beri yandan ise evrenselliği onlar temsil etmiş oluyor adeta. Evrensellik ise bir nevi haktır.

Anglosakson-Yahudi kafanın maskesini düşüren ise evrensellik yönünde olanlara da türlü tuzakların kurulması. Mesela son zamanlarda Türkiye ve Mısır’da olanlar.. Demokrasi taraftarları sırf işlerine gelmediği için tukaka kabul ediliyor, bir takım fanatikler ise sırf batıcı diye tutuluyor açıkça. Bu aslında bütün tarih boyunca olan bir şey “bir nevi” ama şimdi iyice barizleşmeye başladı.

Velhasıl bütün bu süreçleri görüp şu noktaya gelinmeli; akıl ve fıtrat batıyı altetmek için şarttır. Dikkat edelim ki, bu ikisi hakikatin de şartı.

Ve soralım, bunlar bizde tammıydı da mı oldu olanlar, eksik miydi de mi?

Kaderi planı farketmenin vakti gelmedi mi?

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.