GÜNÜMÜZ VE MİSYON

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

……..

Arap Baharı adı verilen sürecin tersine döndüğü günler yaşıyoruz, Mısır ve Suriye’de yaşanan işler dolayısıyla. Bu elbette öncelikle Batı’nın yüzsüz bir artniyeti, yani en ufak aleyhine sonuçlar doğurabilecekse bir iş, ne kadar lehine sonuçları da olursa olsun göremeyen bir şirket kafası olması. Bu dengesiz medeniyetle artık hep bu bilgi ışığında muhatap olunmalı.

………

Öte yandan planlarının ne kadar karanlık olduğu da meçhul, o kadar çok takip ediyorlar, düşünüyorlar ve araçları var ki.. Öncelikleri tamamen kendi yanlısı yönetimler getirmek mesela, ama ikinci bir hedef de şii-sünni çatışması. ABD yönetimi dört beş yıldır arkasında olduğu herşeyi rahatlıkla silme derdinde ve bunu yaparken de hala güya arkasındaymış gibi sırıtmakta. Pek çok yerde türlü “korku filmleri” hazırlanmakta ve yayılmakta. Bu gerek kışkırtan bir yapıda, gerekse de sindiren. İkisi de gerek bu planlar için.

………..

Peki batının bu pişkinliği nereden kaynaklanıyor? Öncelikle tabii yıllar yılı oluşan maddi gücünden, ama daha mühimi batılı değerlere, batılı yaşama olan teslimiyetten. Buna karşı bir iki “bir şey yapılması” bile büyük bir olay oluyor. Güya anti emperyalizm diye aslında kendi değerlerini içselleştiren bir külliyat da çıkarmışlar, yeme de yanında yat.

……..

Velhasıl bütün bu çerçeve içerisinde öncelikle yapılması gereken, dünyevi değil ferdi bir misyon sahibi olmak. Dünyevi misyonlar bu güç ve menfaat çarkı içerisinde bir şekilde kullanılacak. Her ne kadar ferd de bunlar tarafından sarılmışsa da sonuçta ferdin her türlü durumu aşabilen akıl diye bir gücü vardır. O teslim alınamaz, teslim edilmezse. Zaten öbür dünyada sonsuz azaba ve mükafata uğrayacak olan da odur. Bize göre işte bu unutulmuştur, unutturulmuştur dünya tarafından, şimdi ise buna mecburiyet artmakta.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

One thought on “GÜNÜMÜZ VE MİSYON

  • 30/04/2014 tarihinde, saat 21:37
    Permalink

    herkes para makam ve kadın peşinde ne misyonu?

Yorumlar kapatıldı.