FETOCULARIN DAYANAMADIĞI O HUTBE

(Sitemiz yazarlarından Halid Kaygusuz’un İnegölde camide 2014 yılında verdiği bu hutbe üzerine Fetullahçılardan camiyi terkedenler olduğu gibi savcılığa suç duyurusunda bulunarak değerli yazarımızı o tarihlerde savcılık tarafından soruşturulmasına da sebep olmuşlardı. İşte o hutbeyi yazarımız ve hatibimizin girizgahından sonra şimdi sizlerle paylaşıyoruz)

24 mart 2014 de seçimlerden bir hafta önce, BURSA İnegöl Çimen camisinde verdiğim hutbenin metnini,bu hutbeden sonra bütün cami kürsülerinin bana yasak edilmesini,savcılığa bir arkadaş gurubu tarafından suç duyurusunda bulunulması,savcılıkta çektiğim ezalar, artı kaderi ilahinin yüceliğini ve hiç bir şeyin ihmal edilmediğinin isbatını seyrediyorum.O gün benim için savcılığa suç duyurusunda bulunan arkadaşların bugün istisnasız hepsinin açığa alınmasındaki sırrı siz dostlarımla paylaşmak istedim.Bu yazımı belkide iki buçuk yıl önce okudunuz.Fakat çok ciddiye almamış dost ve talebelerimin şimdi bir nostalji yapmasını rica ediyorum. Müsbet yada menfi eleştiri getirmenizi rica ediyorum.

24 mart Cuma günü yer İnegöl Çimen Camii vaaz ve hutbe iznime dayanarak öğrencilerimle birlikte mesleki tatbikat uygulaması yapmak üzere camideyiz. Seçim arefesi olmasının hutbeye ayrı bir anlam yükleneceğini tahmin etmeme rağmen yinede oynanan dehşet oyunun bir kısım şifrelerini çözmek niyyetiyle öğrencilerimle yaptığımız paylaşımda hutbe vazifesi bana tevdi edildi. Hutbe irticali olacağından naşi konunun sınırlarını belırlemek ve vaktinin ve sınırını ayarlamak halktaki ilgi ve tepkiye göre değişkenlik gösteren bir yapısı oluyor.

Hutbede anlattıklarım şunlardı.

Başlama ayeti ve merkezde ‘’Ey iman edenler benim düşmanımı ve sizin düşmanlarınızı dostlar edinmeyin.’’

Bu cümle Kuran içinde en etkili vurucu bir vahiy cümlesi yani benim değer yargılarımı ve beni düşman kabul edenleri dostlar edinmeyin. Azıcık Kuran’i kültürü olan bir insanın Kuran da yapacağı bir seyehat ve araştırma sonucunda Rabbımızın düşman diye tasvir ve tarif ettiği topluluğun Yahudiler olduğunu görür.Tarihte en çok problem çıkartan Peygamberlerini öldürmek ve zulmetmekle ünlenmiş zulmü peygamberlerin üzerine yığmış Yahudi kavmi ve topluluğu bu tavsifin baş muhatabıdır.Bunların başka toplumlara bakış açısını tarif ederkende ‘’Siz onların dinine girmedikçe onlar ebediyen sizden razı olmazlar.’’diyerek onların ruhlarından fışkıran Siyonizm hareketine özellikle dikkat çekmiştir.Yani bütün duygularınızla onlara kölede olsanız onlar gibi düşünseniz yinede onları razı edemezsiniz zira siz Yahudi olma şansını yada onların sizden razı olma konumunu doğarken kaybettiniz.Sadece onların dünya hakimiyeti ve dünyayı sömürme felsefesine hizmetkar olabilirsiniz. Bu korkunç sona müminleri düşmekten merhameti ile koruyan rabbımız Yahudinin tarihi kimliğinin bize kelimelerle resmini çiziyor.

1)Kitap taşıyan eşşek,değer ve kıymet bilmez bir topluluğun rabbımız tarafından aşağılanmasının ilk safhası

2)Vahyi dejenere etme girişimine karşı ikinci ceza ve resim gelir.Maymunlaşan Yahudi

3)Allah’ın kitabını deforme etme faaliyetinin arkasından .domuza dönüşen Yahudi

4)Hemen arkasından da dünyaya gösterdikleri korkunç aşkın ve hırsın sonucu olarak üzerine varsanda varmasan da dilini bir karış uzatan köpeğin haliyle tarif edilirler.

5)Ölümden korkunç derecede korkmaları. kabrin arkasını hayallerine bile getirmemeleri sebebiyle de aslanın önünden kaçan yaban eşeklerine benzetilir.

Rabbımız o kavmi o topluluğu alabildiğine aşağılamış karakter yoksunu değer verilmeye layık olmayan hayvanlar olarak tarif etmiştir.Kuran’da bu tariflerin altında yatan binlerce mesajdan bir tanesi bu kadar aşağılanan zaman zaman kitap taşıyan eşşek deforme edilmiş maymun dejenere edilmiş domuz hırsının kölesi köpek ölümün acı tadını her an sırtında hisseden yaban eşeği tarihte rabbımız tarafından bu kadar aşağılanmış bu kadar gadap edilmiş kainatta ikinci bir toplum yoktur.

İşte bu toplum bu kavim ruhunda yaşadığı Siyonizm felsefesi namına ülkemizde bir filmin başrolünü oynuyor kendisine zaman zaman dik duran,ülkenin başındaki bir adamı silmek planlarını yapıyor.Bu ülke insanı Siyonizm deyince, Kuran’da yukarda tarif edilen hayvanlar akla geldiği için bu hayvanların yaptığı plan çokta ciddiye alınmıyor. Yahudinin uzun adamı yok etmek için gücü yetmiyor.Beslemesi olan başka birini sahaya sürüyor oda eşşekliğinden Yahudinin bu oyununa balıklama dalıyor. Bire eşşek Yahudinin bir işareti ile sahaya dalacaksak, rabbımızın Kuran’daki bu kadar net aşağılamasını nereye koyacağız.Azıcık şerefi olan bir adam,aşağılık birer hayvanlar olarak tarif edilen eşeklerin peşine düşer mi?.Böyle bir oyuna gelmek,Kuran’da sırtında çok kıymetli değerli bir şey taşıdığı halde ondan haberi olmayan eşşeklerden daha eşşek olmaz mı? Hayır ben uzun adamı harcamaya ülkeyi bunalıma düşürmeye Siyonistlerden daha hevesliyim onlardan daha hırslıyım denirse o zamanda Kuran’da anlatılan aşağılık Yahudi karakteri elbisesini ona giydirmek bize de Allah seni o elbiseyle haşr etsin duasından başka bir şey düşmez.