ENTERESAN BİR SAVAŞ-MURDOCH SOROS

Bir süredir devam edip giden bir süreç var. Murdoch’un İngiliz medyasını adeta ele geçirme girişimi ve buna karşı gelenler.. Bu garip durumdan öncelikle Soros’un finansörü olduğu söylenen Avaaz adlı siteden haberdar olmuştum. Murdoch’a karşı bir kampanya sözkonusuydu.

Derken bir sürü başka gelişmeler oldu ve Murdoch acaip derecede sıkıştı.

Peki bu savaş tam olarak neydi aslında. Yahudi finansör George Soros ve maalesef Yahudi değilim diyecek derecede İsrailci Rupert Murdoch. Neyin mücadelesiydi bu.. Bu arada belirtelim Murdoch’un sahibi olduğu FoxTv’nin Soros aleyhine yayınları ve bu arada Jon Stewart’ın (Yahudi asıllı liberal şovmen) bunlara karşı yayınları da işin arka planındaki bir takım boyutlar. Olay sadece bundan ibaret değil yani.

Örnek olarak Jon Stewart’ın bir programı.. (İngilizcedir ama anlaşılmakta..) 

Sanırım mesele şu, Murdoch Bush’un yılmaz destekçisi ve anglosaksonizm diyebileceğimiz bir akımı temsil ediyor. Elbette İsrail vs de bu anlayışın kilit noktalarından biri. Soros ise globalizm diyebileceğimiz akımın temsilcisi. Bu anlayışta ise İsrail’den çok Yahudilerin çıkarları düşünülüyor diyelim. Sonuçta globalizm demek çok uluslu şirketler demek. Çok uluslu şirketler demek Yahudiler demek.. Kör parmağım gözüne bir batıcılık değil, nüfuz edici bir batıcılık ya da.

Aslında bu iki anlayışın bu derece birbirine girmesi sevindirici bir şey ama öte yandan dünyaya ne derece hakim olduklarını da gösteriyor, o bakımdan da can sıkıcı. Çünkü aksi halde bu kadar birbirlerine girmezlerdi.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.