‘EĞİTİM’ KONULU KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI BAŞLADI

ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) herkese açık ‘EĞİTİM’ konulu kısa film senaryo yarışması düzenliyor.

Her sene farklı konularda kısa film senaryosu yarışması düzenleyen ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) bu sene düzenlediği 10.Kısa Film senaryo yarışmasının ana konusunu ‘EĞİTİM’ olarak belirledi. Herkese açık olan yarışmada eğitim temasıyla ilgili konularda yazılacak senaryoların ödüllendirileceği belirtildi.

Sitemiz yazarlarından İbrahim Demirkan’ın da jürisinde yer aldığı yarışmanın bu sene 10.su düzenlenerek Türkiye’de senaryo yarışmaları arasında benzersiz bir başarıya imza atılmış oluyor.

Dernek Genel Başkanı Hamdi Sürücü yaptığı eğitimde yaşanan sıkıntılara son yıllarda pandemi sürecinin de eklenmesiyle çıkış yolu aranan bir alan olduğunu ve bu alanda insanımıza ilham verecek, yaşadığımız sorunlara rağmen eğitimin önemini vurgulayacak senaryolar beklediklerini belirtti. Eğitimde çözüm kadar sorunları da doğru tespit eden, insanımıza iyiyi, güzeli hatırlatacak kısa film senaryolarını ödüllendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Yarışmaya son katılım tarihi 12 Kasım 2021 günü olarak açıklanırken yarışma değerlendirme jürisi
-Cafer Özgül (Senarist-Yönetmen)
-Gülçin İçöz (Senarist)
-Gürsel Ateş ( Yönetmen)
-İbrahim Demirkan (Öğretmen-Senarist)
-Ümit Altun ( Radyo TV öğretmeni)
-İdris Şahin (Yapımcı Yönetmen) olarak belirlendi.

Yarışma ödülleri 1. ye 6 000 TL, 2. ye 4 000 TL, 3. ye 4 000 TL ile 2 Mansiyon ödülü alana 1500’şer TL ve ödül alan herkese 1 yıllık Milli Şuur Dergisi aboneliği olarak açıklandı.

Ayrıca yarışmada dereceye giren senaryoların kitaplaştırıldıktan sonra dernek tarafından filme çektirileceği de belirtildi.

Yarışmayla ilgili geniş bilgi http://www.ogder.org/kisafilm.aspx adreslerinden alınabilir.