DÜNYA İÇİN EN BÜYÜK TEHLİKE ANGLOSAKSON KAFADIR

İngilizlerin kadim bir mantığı vardır, şu sözle formüle edilmiştir, “Dünyadaki en mühim şey İngilizdir, sonra İngilizin köpeğidir”

Böyle bir kafa dünyaya barış, huzur namına herhangi bir şey getirebilir mi?

Dünyadaki şu andaki gerilimlerin, çatışmaların savaşların ardında hep bu vardır. Yüz yıl önce dünyaya hakim olan İngiliz-Anglosakson kafanın ektiği, planladığı, ayarladığı bir takım azınlık iktidarları, ezilen halklar vs. Ama bu kafa çıkıp tam tersini de rahatlıkla söyleyebilir. Bu konuda adeta zirve bir örnekle karşılaştığım için bu yazıyı kaleme aldım. Robert FISK, İngilterenin en deneyimli Ortadoğu muhabiri, defalarca ödül almış hesapta bağımsız bir kalem. Ve bu kalem, neden diktatörleri götürdük ki diye ağıt yakıyor, hesapta “pax” bozulmuş bu yüzden. ABD’ye akıl veriyor, işin açıkçası “şu Obama’yı gönderin gitsin” diyor bir nevi. Seçimler yaklaştı Amerikada.

Pax dediği “azınlık iktidarları, diktatörler” vs. Yani “en mühim şey İngilizdir, sonra İngilizin köpeğidir” mantığının sonuçları. Bir tür Yahudicikler bunlar. Ama isimleri Yahudi olmadığı için, bir sürü edebiyatla işi örttükleri için ana mantıkları kolay anlaşılmıyor. Şimdi kabak gibi çıktı işte.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

One thought on “DÜNYA İÇİN EN BÜYÜK TEHLİKE ANGLOSAKSON KAFADIR

  • 18/09/2012 tarihinde, saat 12:28
    Permalink

    Tarih boyunca Türklerin en büyük düşmanı İngilizlerdir. ANGLOSAKSON, mantığı bünyesinde tüm fitnelikleri barındırır. Bizde de ise bu iki düşmanı örtü altına almak için; ABD düşmanlığına gaz verilir. İyi de, ikisi için kimse kalem oynatmaz.

Yorumlar kapatıldı.