DEVLET DENETLEMEDEN KALAN PERUKLAR

Devlet Denetlemeden Kalan Peruklar Satışa Çıktı.Peki niye?

Bu peruklar başörtüsü zulmü zamanından mı kaldı? Bu ilginç ve orjinal haberi sizler için biz görüntüledik.

Değerli Tercumaniahval okurlarının aşağıdaki 3 haberi okumadan haberde adı geçen kurum ve kişiler hakkında karar vermemelerini rica ediyoruz.

BİR DÖNEMİN ZULÜM ALETİ OLAN PERUKLAR SATIŞA ÇIKTI

Bilindiği gibi kamu kurumlarında bir zamanlar başörtülü yasak olduğu için kimi bayanlar saçını kapatmak için peruk takıyorlardı. AKP döneminde yapacak işi kalmayan Devlet Denetleme kurumu başörtülü çalışan avcılığı döneminden kalan perukları segilemekten vazgeçip satmaya karar verdi. Bu acı tabloyu gören vatandaşlar ise ‘Artık masonik yapılar maddi sıkıntılar çektiği için zamanında suç aleti olarak alıp sergiledikleri perukları şimdi satarak kendilerine çay çorba parası yapmak zorunda kalıyorlar.Bu günleride görecektik demek ki’ demekten kendilerini alamadılar.

DEVLET DENETLEME KURUMU ELEMANLARINDAN İLGİNÇ SERGİ

Bir zamanlar başörtülü olduğu için işten atılan devlet elemanlarının çektiği zulmü belgelemek için Ankarada peruklu Günler adlı sergi açıldı. Sergi açılışında konuşan Devlet Denetleme Kurulu yetkilileri;
‘Efendim bizim bir çok arkadaşımız devlet denetleme esnasında işten atıldı işte bu peruklarda onlardan kalmıştır. Bunlar tutanakla el konulan peruklardır.Bizde o dönem unutulmasın diye sergiliyoruz’ dedi.
Dernek yetkilisi kendilerinin paralel yapıdan olduğuna dair duyumlar hakkında konuşmak bile istemediğini belirterek ‘kendilerini saklamak için böyle bir sergi açtıklarına’ dair söylentiler olduğunu sorduğumuzda ise ‘Deli saçması bir şey biz o zaman devlete karşı başörtüsü zulmünden dolayı gizli gizli mücadele ettik bu gizliliğimizi diline dolayanlar var. Biz eğer Fetullahçı olsak bu peruklarla ne işimiz olurdu’ dedi.
Sergi hafta içi 09:00-19:00 arası ücretsiz gezilebilecek

SAYIN TERCUMANİAHVAL OKURLARI PİYASADA SİLİK SÖZ ÇOK GEZİYOR SİZ SİZ OLUN YAPILAN HER HABERE İNANMAYIN RESMİN TAMAMINI GÖRÜN.
İŞTE BU HABERİN ASIL KAYNAĞI RESMİN TAM HALİ

NE DEVLET NE PERUK SADECE YUKARIDAKİ RESİMDE GÖRECEĞİNİZ GİBİ KUAFÖRÜN CAMEKANI DEVLET DENETİM ELEMANLARI DERNEĞİNİN LEVHASININ ÜSTÜNE GELMİŞ. UNUTMAYIN MEDYA HER ZAMAN SİZE RESMİN TAMAMINI GÖSTERMEZ.