DANDİK ZİHİNLER ÜRETME PROJESİ

Youtube’da çok izlenenler diye bir bölüm var. Dandiklik ve rakamlar bunun essah olamayacağını gösteriyor.

Sırf başlıklara bakalım. Yok, 25 ilginç soru, minecraft diye bir sürü video, yok dizi fragmanları ve fragman eleştirileri, bilmem nerede bir gün geçirdik videoları vs. Hiç bilinmeyen tipler ve acaip izlenme rakamları.. Milyona yakın ya da fazla. Bir iki günde hem de.. Ya, Cem Yılmazı getirip konuştursanız böyle sayılar olmaz. Bu bir proje, söyleyeyim.. Dandik zihinler üretme projesi.. Ve devam ettikçe olacaktır. Çünkü çokluğu bir şey sanma tabiaten gayet var. İki adım sonra “olmaz ya” diye bir akletme kalmayacak, üç adım sonra “zaten olmalı”ya dönecek.. Beş adım sonra da zaten siz öyle olacaksınız. Bu süreç, internette, eskiden gazeteyle, dergiyle yapılan (ve bir fikir etrafında yapılan) kuşak yetiştirmelerden çok daha hızlı olacaktır.

Peki neden dandiklik?.. Çünkü kapitalizm..

O yüzden acilen nezih ve projeye uygun olmayacak alanlar şart internette. Ya da çokluğu, görüntüyü acaip bir ölçüt almayacak bir bilinç vereceksiniz.

…….


Rafet KÜÇÜK hakkında

1973 İstanbul doğumlu. Sinema ve ilahiyat ile ilgili.
Bu yazı Bilişim kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*
= 4 + 1