BİR GÜN-BEN DEDİM OLDU-HAKKIMIZDAKİ MANİPÜLATİF HABER ÜZERİNE..

Bir gün gazetesi bizimle (İbrahim Demirkan-Rafet Küçük) alakalı tezlik bir habere imza attı.  

 

Giriş cümlesi “Risalei Nur öğretileri okullardaki derslerde kullanılmaya başlandı”  

“Okullardaki derslerde..” mi?.. Nasıl yani marksizm, materyalizm, pozitivizm gibi mi?.. Neden kimsenin haberi yok peki (!)

Sözkonusu olan ise “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” dersine ait bir kaç video. Bir Din aliminin lafı kullanılmayacak da ne kullanılacak, bilmem. Marx’ın lafı olabilir..

“Okullardaki derslerde..” dedik mi, olur..

 

Haberin devamında ise İbrahim Demirkan “filmle sinemayla hiç alakası olmayan” Din Kültürü öğretmeniyken “bir şekilde” Eğiteke zıplayan biri olarak tanıtılıyor.

Dikkat, yönetmenlikle hiç alakası olmayan biri..

İbrahim Demirkan’ın sitemizde yayınlanan ödüllü sinopsisleri..

Ödül almayan pek çok senaryoyu, kısa filmi falan geçiyoruz tabii.

Bendeniz (Rafet Küçük) ise Ragıp Güç olarak geçmiş haberde ismen.

 

Eeeee  geçelim..

Ve….

haber vimeoda yayınlanan herkese açık bir videodan alınıp yapılmasına rağmen haberde kaynak “asla” vurgulanmıyor.

Peki neden?…

Bütün bu yalanlar ortaya çıkmasın diye tabii, neden olacak. 

İyi de “nasıl çıkmayacak” yahu… Gel de anla..

Herkes sussa olur. Mesela, ya!….

……………

Haberin yapıldığı video

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

10 thoughts on “BİR GÜN-BEN DEDİM OLDU-HAKKIMIZDAKİ MANİPÜLATİF HABER ÜZERİNE..

 • 04/12/2011 tarihinde, saat 10:20
  Permalink

  Allah razı olsun bu bizim için bir şeref vesilesi aslında gömülürken caiz olsa bu aleyhimdeki başlıklarıda yenımda götürmek isterim belki ahiretde beraatimize vesile olur diye sadece şunu söylim üstad hazretleri 1950lerde Menderese risaleleri okullarda okut ve ayasofyayı cami olark geri aç demişti ama malesef bu iktidar döneminde bu konuda cesur bir adım göremedik.Benim gibi adamların sırtına kaldı bu dava malesef. Artık Nazım Hikmetin bile şiirleri okutulurken ve isteyen öğretmen fikirlerinden bahsedebiliyorken biz niye üstadda bahsetmeyelim.Bu konuyla iligli siirt eruhtayken yaşadığım bir macerayı sendikadaki köşemde yazacağım ilk fırsatta inş.

  Yanıtla
 • 04/12/2011 tarihinde, saat 10:22
  Permalink

  İsyan ahlakına sahip değerli kardeşlerimizin bu tür vesilelerle manşetlerde olması oldukça sevindirici,bu olayı kendisi için şeref sayanlarla arkadaş ve dost olmak bizler için gurur vericidir…

  Hz.Halid(r.a)’in dediği gibi ” Korkakların gözüne uyku girmesin”…

  Maşallah İbrahim hocam…Barekallah…
  Bu başlıklar yanında götüremesende hüsn-i şehadette bulunurlar yarın ruz-i mahşerde inş.

  Yanıtla
 • 04/12/2011 tarihinde, saat 10:25
  Permalink

  Çok görmeyen İbrahim Bey din ile alakası olmayanların bir din aliminin eserinden misaller verilmesininden gocunması çok doğal. Çalışmalarınız sonucu geldiğiniz makam belli. Ama muradınızın asıl makama ulaşmak olduğu ise bes belli. ALLAH amelinizce makam nasip eylesin inşaaallah.

  Yanıtla
 • 04/12/2011 tarihinde, saat 18:06
  Permalink

  Daha önce ”Arşivlik Manşetler–4”albümü altına yazdığımız yorumumuzda da ifade ettiğimiz gibi her şey bir yana”Okullarımızda Said-i Nursi’nin düşüncelerine yer verilmesinin ne mahsuru olabilir ki?”
  Vakti ile okullarımızda bangır bangır ”evrim teorisi”verilmedi mi?
  ”Çağdaşlık”adı altında gencecik dimağlar zehirlenmedi mi? Tarihinden koparılmadı mı?
  Yer yer ateizm propagandası yapılmadı mı?
  Enternasyonal marşları okutulmadı mı?
  O çok övdükleri ve övündükleri ”Köy Enstitüleri”nde yaşananlar… Vs. vs. vs…
  Ya kardeşim artık bunların zerrece samimi”sol”tandaslı olduklarına artık bundan böyle inanmıyorum.Biz onlara”demokrasi”kültürümüz gereği inandıkça,değer verdikçe bunlar bu tarz saçmalıklara imza atıyorlarsa denecek tek bir söz olabilir…Bunlar çok iyi ”niyet okuyucu”Niyet okuyuculuklarıda sadece vehimlerden ibaret niyese…Velev ki öyle olmasın ne yazar ki…?

  Yanıtla
 • 04/12/2011 tarihinde, saat 23:22
  Permalink

  her şeyden bu kadarda haberisz ilabileceğinizi düşünmüyorum bunun olamayacağını bildiğiniz apaçık ortada bence bırakın said-i nursi hiçbir dinsel etkinliğe yer veriemeyeceği aşikardır çünkü cumhriyetin ilanıyla türkiye hızlı ir batılılaşma sürecine girdi hızla dinden uzaklaştı ve bunun en açık şeklini 1931 tarih kitabında yer alan cümleler ortaya koyuyor “chp iradesini gökten inen dogmalarla değil doğrudan doğruya halktan almakta… hz Muhammed mekkeden medineye kaçtı bunun adına hicret dendi”. fakat son dönemlerde akp hükümeti aracılığıyla bir çok alanda cemaatin faliyetleri desteklendi emniyet müdürlüğü kadroları cemaatten geçişlerle dolduruldu

  Yanıtla
 • 04/12/2011 tarihinde, saat 23:24
  Permalink

  İdeolojilerin esiri olamk bana göre değil. Bir ideolojinin öğretilerini okullardaki gencecik beğinlere dikte ettirmek tabiki yanlış. Ama bu ülkenin değerleri konumundaki şahsiyeylerin tanıtılması anlatılmasının ne sakıncası olabilir. Kişi önce kendi yaşantısı ile örnek olur. Said-i Nursi talebelerinin yaptıkları kendileirni en iyi şekilde anlatıyor. Cemaatler faaliyet halinde evet olmalıda demokrasi kültürünün bür neticesi olarak. Cemaat mensublarının devlet kadrolarında niceliğinin artmasını hiç sakıncası yok. Yeterki devlet ve millet menfaatleri ile cemaat menfaatlerini birbirine karıştırmasınlar. Ki, benin tanıdığım çeştli Nur gruplarından hiç birinde vatan ve millet sevgisinin eksikliğini tespit etmedim. İstisnaların kaideyi bozmayacağı malum ola. Kadrolaşmak bir cemaate ait bir olgu değil. Maalisef memleketimizin hastalığı. Gidin Şişli Bel. çalışanlarının çoğu Erzincanlıdır. Gidin Aydın Doğanın şirketlerine çoğu Kelkitlidir. Birgün gazetesi Edebisohbet Dostlarından İbrahim Demirkan’ı sırf Nur talebesi olduğu için hedef göstermekte ise ideolojik saplantının daniskasını yapmaktadır. Ainesi iştir kişinin ben lafa bakmam. İbrahim dostumuzun çalışmaları, bulunduğu görevdeki hizmetleri yazı konusu olabilir bence. Yoksa Eğitik’de görevli birinin dünya görüşü kimseyi ilgilendirmez.

  Yanıtla
  • 04/12/2011 tarihinde, saat 23:25
   Permalink

   yadığımı tam manasıyla idrak edemediniz sanırım o yüzden tekrar okumnızı tavsiye ediyorum..

   Yanıtla
   • 04/12/2011 tarihinde, saat 23:25
    Permalink

    Yazdıklarım yazdıklarına değildir cevap. Güzel söylemek ve bazen de susmak inan çok sevap…

    Yanıtla
 • 04/12/2011 tarihinde, saat 23:26
  Permalink

  Abi, Gazetedeki resimde elinle yüzünü saklamışsın 🙂 Videodan güzel bir resim almamışlar… İbrahim Abime bu yapılır mı beee Birgün’ü kınıyorum.

  Yanıtla
  • 04/12/2011 tarihinde, saat 23:39
   Permalink

   benimde asıl canımı sıkan o oldu ya basın yüzümüzü açıktanda gülcemalimizi vatandaşlar görsün))Orada ayrı bir hinlik var ha sanki gizli bir iş yapıyormuşum havası vermek için))

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*
= 4 + 4