BATI HERHALDE HAKKETTEN KIYAMET KOPACAK SANDI

Bildiğiniz gibi 2012’de kıyamet kopacak şeklinde baya yayınlar oldu, filmler çekildi, kitaplar yazıldı. Bunun bilinçaltına etki etmemesi kaçınılmaz, hele de dünyacı bir zihniyetin..

Öte yandan 2011-2012 İslam Aleminin zorba, karanlık bir takım rejimlerden kurtulma yılı oldu. Özellikle Anglosakson çıkarların, fitnelerin, planların ürettiği bu yapay rejimler kısa zamanda çöktüler. Dikkat çeken nokta ise Batının, özellikle de ABD’nin bu rejimlerin çöküşünü çoğunlukla alkışlaması oldu. Tabii bunun sebepleri var, yok değil. İletişim çağına engel oluyordu bu köhne rejimler. İletişim çağı ile heryere nüfuz edebileceğini düşünmekte ABD, o yüzden de engeller kalktı denilebilir. Yalnız Batıda öylesine derin bir İslam-Kuran karşıtlığı var ki, ben yine de bunu bu kadar beklemiyordum. İslam aleminin uyutulması, susturulması yine de Batının lehineydi. Ama böyle oldu. Ta ki, 2012 yavaş yavaş çıkarken Suriye konusunda çark etmelerine kadar.

Üstelik İran, Rusya ve Çin’le aynı cephede görünme pahasına. Tabii bunu açık açık yapmıyorlar ama son zamanlarda yapılan yayınlar; ÖSO’nu eleştiren, Türkiyeyi yalnız, çaresiz gösteren vs. açık. Öte yandan işin uzamasına aşırı meyyal durmalar.. Bütün bunlar sadece o Tlas denen herife yol verilmediği için mi? Hatta PKK’nın son eylemlerinde bile ne kadar arka planda Esed görünürse görünsün Batının bu duruşlarının, yayınlarının (en azından) moral desteği var. Peki nedir derdiniz, yoksa hakket “kıyamet kopacak az iyilik edelim” diye miydi bu Arap Baharına destek oluşlar?.. Şimdi 2012 çıkarken eski Batı hortlamış gibi. Aman İslam, Müslümanlık dirilmesin tarzında her an bir beyin jimlastiği, fitne, fesat sözkonusu. İyi de sen şeytan olacaksın diye bir kaide mi var yahu? Hem bakarsın kıyamet kopar daha 2012 çıkmadı.

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.