ASIL HEDEF NE?

Rahman Rahim Allah’ın adıyla..

Dünyada son zamanlarda büyük zulümler ve oyunlar yaşanıyor ve bunların ardı arkası kesilmiyor. Şu görülüyor ki, “statükocu” taifenin paçası, eteği her tarafı tutuştu. Lakin bu neyin nesidir ve tam olarak nedir?

İşin Arap baharıyla son derece ilişkili olduğu açık. Buna karşı aşırı bir hareketlilik var, bu da elbette İsrail parmağını düşündürür. Lakin batı alemi de işin tamamen içinde. Bu da sadece medya yönlendirmeleriyle, masonik yapılarla açıklanamaz. Burada son derece korkulan, ürkülen bir şey var. O da hakikatin dirilmesi ihtimalidir, kendi içlerinde özellikle.. Onun için yangının, dumanın, dünyaperestliğe yönlendirmenin haddi hesabı kalmadı. Bunu iyi farketmelidir. Yoksa işler tam anlaşılmaz ve çözülmez. Biz her ne kadar tam farkında olmasak da oluşturdukları salt dünyevi hakikatin çökeceğini gördü birileri ve oluşturdukları hakikati biraz çökertme pahasına işi bozdular. Yani liberalizm olmasa da düz kapitalizm olsun.. Yoksa o da gidebilir.. Lakin bakalım bunu kendilerine yutturabilecekler mi?.. İnsanlar da o derece saftrik olmasa gerek. Attan in eşeğe bin, nereden çıktı bu denilecektir.

Hasılı, bize göre batı alemi tarihinden kopuşa en yakın bir durumda, bu değerlendirilmeli. Denilebilir ki, memleket düzelsin, Alemi İslam düzelsin önce.. Elcevab; o da bu da şu da tarih üstü hakikat mikrofonunun ele alınmasına bakıyor.

……….

Rafet KÜÇÜK

1973 İstanbul doğumlu. Tefsir ve dinler tarihi ile ilgili.

One thought on “ASIL HEDEF NE?

  • 21/02/2018 tarihinde, saat 07:30
    Permalink

    Mikrofonu kim eline alacak?

Yorumlar kapatıldı.