MEB BÜROKRATININ SALDIRISINI KINIYORUZ

Makamına çağırdığı eğitimci yazar İbrahim Demirkan’a saldıran Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratı Hamza Aydoğdu’nun bir eğitimciye yakışmayan bu tavrını Milli Eğitim Bakanlığı tarihine kara bir leke olarak geçeceğine inanıyor ve nefretle kınıyoruz.

Kamuexpress.com’un yazarlarından da olan yazarımız öğretmen İbrahim DEMİRKAN’a saldırıyla ilgili STK’lardan tepkiler gelmeye devam ediyor. Değerli yazarımıza bizde geçmiş olsun diyor ve olayla ilgili MEB İnsan Kaynakları Hamza Aydoğdu’nun saldırısını kınayan kamuexpress.com’un açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz.

MEB BÜROKRATININ ÖĞRETMENE SALDIRISINI KINIYORUZ

Sitemiz Kamuexpress.com, kamu çalışanlarına yönelik yayın yapan yasal bir yayın organı ve tüzel bir kişiliktir. Kamuexpress.com, kamu yayıncılığı yolculuğunun ilk adımı atınca;
• Herkesin, bilgi edinme ve haber alma, özgür düşünce, ifade ve serbest eleştiri hakkını kullanmasına imkân vermeyi,
• İlettiğimiz haber ve bilginin sorumluluğunu üstlenmeyi,
• Kamu çalışanlarına bir fikri empoze eden tüm telkin, öneri, istek ve talimatları reddetmeyi,
• Kendi açımızdan sonuçları ne olursa olsun, yayınlarımızın arkasında durmayı,
• Kaynağını bilmediğimiz ve hakkında somut bilgi ve belgelere sahip olmadığımız haberleri yayınlamamayı;
• Yayınlanmış her yanlışı en kısa sürede düzeltmeyi,
taahhüt etmiştir.
İnandığı doğrulardan ayrılmama kararlılığı ve hiç bir tehdide itibar edilmemesi gerektiğine olan inancımız kamuexpress.com’u olabildiğince güçlü ve özgür kılmaktadır.
kamuexpress.com’un kamu çalışanlarının nazarındaki itibarı onu yaşatacak ve güçlü kılacak en önemli dinamiktir.
Bu ilkeler ışığında yayın hayatına devam eden kamuexpress.com’da yayınlanan haberlerden rahatsızlık duyan çevreler, konu oldukları haberlerle ilgili yasal haklarını kullanmak yerine mafyavari yöntemlerle bir takım fiili ve sözlü saldırılara yeltenmektedir. Bürokrasiye çöreklenmiş bu paranoyak tiplerin, kamuexpress.com’u herhangi bir kurum ve şahısla ilişkilendirilme çabaları boş bir çabadır. Kamuexpress.com’un, yayınlarından dolayı hesap vereceği tek merci, hukuktur. Sitemizin yayınlarından rahatsız olan çevreler,kamuexpress.com’un hiçbir tehdit, şantaj ve sindirme çabasına boyun eğmeyeceğinden emin olmalıdırlar.

Sitemiz yazarı Öğretmen İbrahim Demirkan’ın Hamza Aydoğdu’nun kendisine bıçakla saldırdığını duyurduğu tweetleri meclis gündemine de taşınmıştı.

Bazı bürokratların, kamu görevlerinin doğal sınırları içinde görev yapmak yerine; kamuoyunu rahatsız eden ilişkiler içinde olmaları bir yayın kuruluşu olarak bundan önce ilgimizi çektiği gibi bundan sonra da ilgimizi çekmeye devam edecektir. Bu bağlamda yayınlarımıza yönelik her türlü müdahale, tehdit ve tacizi reddediyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberler nedeniyle öfkesini, bir öğretmene makamında saldırarak değil kanuni ve hukuki yollardan araması gereken Aydoğdu’nun bu saldırısının eğitim camiasında nefretle karşılandığını kamuoyundaki tepkilerden görüyoruz.

Saldırıya uğrayan İbrahim Demirkan öğretmenliği yanında Memur Sen Ankara İl Başkanlığı Basın Danışmanlığı,ÖĞDER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) Tanıtım Komisyonu Başkan Yardımcılığı gibi görevlerini yerine getirirken başta eğitim konularında olmak üzere bir çok yazıya imza atmış birisidir. Demirkan ulusal basında eğitim ve sinema üzerine yazdığı yazılar, aldığı ödüllerle tanınan bir isimdir. Ayrıca Egitim Bir Sen Ankara 1 nolu Şube başkan yardımcılığı yaptığı dönemden başlamak üzere günümüze kadar yazdığı yazılarla her türlü yolsuzluk, hukuksuzluk ve ahlaksızlık karşısında durmuş sözde kendini İslami camiadan gösterip bu kesimi lekeleyecek tavır ve hareketler sergileyenlere karşı tavır almış bir isimdir. Bir devlet okulunda öğretmen olan Demirkan kendisine yapılan saldırıdan yara almadan kurtulmuş görev yaptığı okulunda çalışmaya devam etmektedir. Hamza Aydoğdu hakkında gerekli suç duyurusunda bulunmuş adli süreci beklemektedir.

Sitemizde yayınlanan bir haber nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun saldırısına uğrayan Eğitimci Yazar İbrahim Demirkan’a yönelik saldırıyı kınamakla yetinmeyerek, başlayacak hukuki sürecin yargılama safhasında davaya müdahil olarak kamu bürokrasisindeki kirlenme ve çarpıklıklara ilişkin bilgi ve belgeyi kamuoyu ve yargı mercileri ile paylaşacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

kamuexpress.com

2 thoughts on “MEB BÜROKRATININ SALDIRISINI KINIYORUZ

  • 24/06/2016 tarihinde, saat 21:42
    Permalink

    MEB’in yılsonu karnesi bu işte ahlaklı nesiller sıfır bıçak sallama 10

  • 24/06/2016 tarihinde, saat 22:25
    Permalink

    Hamza Aydoğdu ismiyle öyle iddialar varki sitenizi heyecanla izleyeceğim eminimki hepsi dökülecek

Yorumlar kapatıldı.